Login    Heslo    

LVT 2005 archív
Fotografie z akce
Kamera 1 - základna Vestec           Kamera 2 - jídelna a výdej stravy
Bodování stanů - hodnocení jednotlivých stanů           Rozdělení do čet - velitelé a mužstvo
Denní rozkazy           Popis činnosti na LVT

Strana:

DENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)

Neděle 17. 07. 2005
Pondělí 18. 07. 2005
Úterý 19. 07. 2005
Středa 20. 07. 2005
Čtvrtek 21. 07. 2005
Pátek 22. 07. 2005
Sobota 23. 07. 2005
Neděle 24. 07. 2005
Pondělí 25. 07. 2005
Úterý 26. 07. 2005
Středa 27. 07. 2005
Čtvrtek 28. 07. 2005
Pátek 29. 07. 2005
Sobota 30. 07. 2005
Neděle 31. 07. 2005

POPIS ČINNOSTI NA 19.LVT

Středa 13.07.2005:
Po důkladné přípravě na tábornické dny jsem byl povolán do ostré akce již ve středu a to proto, že jsme jeli pro stany, které se nalézaly v Komárovu u Rokycan. Ne že by to byl problém, neboť se vyráželo ráno v 8 hodin pro nákladní vrtulník MI 24 (S5T) s cílem vzít, přijet, odjet, naložit, přivést na tábor, a v 17:00 středoevropského letního času být zase doma u kavičky a zákusku, no prostě krásná projíždka po vlastech českých. Takže jsme dorazili k vrtulníku, kterému nějakým nedopatřením po týdnu stání nějak nešla nafta do vstřiků. Jako správní piloti jsme se dali do odstraňování problému. Jelikož se nám tento problémek nepodařilo odstranit do 13:00 hodin, bylo po kratší diskuzi rozhodnuto, že se pojede Avií, která stojí na druhém konci Prahy. Nevadí, jsme dobrý, to stihnem, když jsme dorazili k určenému přepravnímu prostředku, bylo při předletové kontrole zjištěno, že (překvapivě) nejde nastartovat, páč baterky mají jen 3 volty, což z 12 je celkem málo.: Naštěstí osobní mechanik volal, že je opraven vrtulník MI 24 a tak hurá na druhou stranu Prahy přesednout a jedéééém. Ve 23:00 nakládáme stany a jedem do Vestce uklidit vrtulník. Asi byli překvapeni účastníci, kteří byli ubytováni na základně Vestec před námi, když jim v 01:00 přistál vrtulník:. Jako tečka snad jen podotknout, že u kávičky jsem byl v půl třetí, což je oproti plánovaným pěti hodinám krása.:
Pátek 15. 07. 2005:
Vyrážíme na tábor, je to sice kapku brzo, ale někdo ty stany postavit musí. Je hodně dětí a musíme se někam vejít. Já vyrážím v průzkumném Helvetu Š 130 kolem 15:30 po trase Praha - Jesenice - Benešov - Miličín - Vestec. Tak si v klidu jedu po té E 55 směrem na Benešov a najednou rána, zadní pravé na hadry. To to pěkně začíná. Po výměně pneu jsem dorazil na základnu, kterou touto dobou okupovali neznámí civilisté.: Ve složení por. Hroch, ppor.Jeremi, ppor. Ušoun, rtn.Nárovec V., rtn.Kenny a des. Nárovec J. jsme se uložili ke spánku pod vrtulník MI 24 (S5T), kde se nám i v dešti spalo jako v bavlnce.
Sobota 16. 07. 2005:
Nevím, jestli si dokážu zvyknout na výborný spánek s budíčkem v 7:00 a rovnou vykročit vstříc událostem. Ale co, dneska přijedou dětičky, tak bude veselo. Určitě už se těší na BoPo a navíc jakmile se nastartuje vrtulník, nebudou k zastavení.: A jsou zde, začíná klasické ubytovávání se vším, co k tomu patří - nástup, rozdělení do čet a stanů, vybalování a první kraviny:-)
Neděle 17. 07. 2005:
První celý den na základně, musíme se naučit, co znamenají výrazy jako vpravo v bok, čelem vzad, nebo co je to klik :-). Nicméně jsme svěží a plní síly do dalšího výcviku.
Pondělí 18. 07. 2005:
Přišel první výcvik, major Boris je neuvěřitelně vytrvalý nás všemu naučit, abychom byli dobří. Plížíme se trávou, polem, lesem i kalužemi s nabarvenými hlavami maskovacími barvami. Je to super.
Úterý 19. 07. 2005:
Taktický přechod otevřenou krajinou, rojnice, pročesávání terénu. Tohle všechno už umíme skoro dokonale, je to tady skvělý.
Středa 20. 07. 2005:
Další výcvik, už je to náročnější, ale večer bude táborák, a prý se bude hrát i na kytaru. Jenomže počasí se nějak nespokojilo s naším výkonem a tak nám ohníček zatrhlo už půl hoďky po zapálení. Ani kytara nebyla.
Čtvrtek 21. 07. 2005:
Ráno zima jak v ruským filmu, nicméně rozcvička nás zahřála a pak i punťa vykouknul. A zase další výcvik. Večer jsme byli odměněni opakovaným ohýnkem s opečeným buřtíkem, je to super, vytáhly se kytary a harmonika. Hrálo se dobře a dlouho.
Pátek 22. 07. 2005:
V noci začalo pršet a prší skoro celý den, nic se nám nechce, ale výcvik na nás nepočká. Nejsme z cukru a tak vyrážíme i dnes na průzkumnou činnost prověřit své pozorovatelské schopnosti. 8. četa celé odpoledne cvičí a 9. četa bude mít přespání mimo základnu.
Sobota 23. 07. 2005:
Dnešek byl šílený, přes den jsme cvičili nástupy a výsadky z MI 24 (S5T) a nevěděli proč. A najednou to přišlo, po loňsku nás šetří s nočními BoPo, ale tenhle stál za to. Už jsme měli noční misi. Zítra jdeme na puťák, tak nevíme co nás čeká. Usínáme plni očekávání.
Neděle 24. 07. 2005:
Budíček byl posunutý a po snídani jen balíme a balíme obrovské množství jídla (alespoň to tak opticky vypadá). Jdeme na vícedenní výcvikovou misi. To bude nářez :-).
Pondělí 25. 07. 2005:
Jsme na výcvikové misi, jsme zoceleni výcvikem a ani lehké přeháňky nás nerozhází.
Úterý 26. 07. 2005:
Dopoledne jsme se vrátili na základnu a užívali si lehčího programu, proběhla centrální očista mužstva a čepobití (mazácký název "listí"), ale večer už zase ve výcviku.
Středa 27. 07. 2005:
A je to tady, první ostrá mise a hned "odstřelovači". Naše průzkumné družstvo se potýkalo s pěti odstřelovači, kteří měli za úkol hlídat cestu, po které měl jet konvoj s důležitým vyslancem spřáteleného kontingentu. Vyčistilyijsme tuto cestu a vše bylo v suchu. Odpoledne jsme dělali testíčky do Elitní jednotky. Všichni doufáme, že se tam dostanem, jelikož nosit to tričko s nápisem II.BZU - Elitní jednotka - stojí za tu námahu, při klikách, dřepech, lehsedech, opičí dráze, shybech a různých jiných testech fyzické připravenosti.
Čtvrtek 28. 07. 2005:
Ranní rozcvička v trenkách (jako každý den), snídaně, nástup a další akce. Dnes máme za úkol polapení "jazyka". Snad ho omylem nezastřelíme. Po obědě bude další akce - tedy pokud ze zajatce vyrazíme informaci, kde se nachází náš zajatý člověk. Povedlo se, takže koupání, protože teplota dosahuje 35°C. Plavali jsme v lomu u Miličína, nádherně průzračná, ale ledová voda. Takže v podstatě pohodový den...
Pátek 29. 07. 2005:
Prý někde kousek odtud spadnul pilot, počítáme, že bude zraněn, jdeme pro něj - teda samozřejmě až po snídani. Hladovej voják stojí za prd. :-) Odpoledne zase siesta u vody, tentokrát ve Střezimíři. Večer budeme opakovat akci přepadení základny, minule nás obránci hnali sviňským krokem, tak teď jsme to vypilovali a už se nemůže(?) nic stát! Večer bouřka jako blázen, mlátilo to kolem základny. Nakonec se nám poškodil ústřední komunikační nástroj (počítač), takže další informace není možné posílat, na web už nemůžeme. Hrochovi shořela nabíječka na mobil, tak s ním není řeč, u vaření stále jenom pláče a nesrozumitelně si mumlá pod fousy. :-)
Sobota 30. 07. 2005:
První odjezdy spolubojovníků, škoda, neužijí si akce, o které zatím ;-) nevíme. Devátá četa pod velením svého důstojníka vyrazila někam směr les. Za chvíli BoPo, copak se jim asi stalo? Údajně dezerce 9. čety. Rozkaz zněl jasně, zlikvidovat, nikdo nesmí uniknout, velitele zajnout a přivést na základnu. Okamžitě naskakujeme do vrtulníku, a odlétáme směrem k novým zážitkům a virtuální smrti. Asi po dvou kilometrech výsadek 6. čety, kapitán s vrtulníkem a 8. četou letí hledat nepřítele o kus dál. Za pár minut má helikoptéra kontakt s nepřítelem a přivolává si nás na pomoc. Vědomi si všech úskalí se obezřetně vrháme vstříc nepříteli, který se pod tlakem bojových jednotek usídlil v blízkém remízku. Nebylo to tak jednoduché, jak jsme si představovali, i při tom malém počtu se na nás připravila devítka docela dobře. Jenže dnes je povoleno (skoro bych řekl nařízeno) vystřílet co nejvíc kuliček. No přece je nepovezeme domů, ne? V několika vlnách se nám daří nepřítele převálcovat, když se na naší stranu vrací i Kenny. Vracíme se na základnu uklízet a připravovat se pomalu k odjezdu. Večer ještě vyhodnocení, tradiční táborák - délka trvání cca 30 minut, pak déšť a další bouřka. Už jde ovšem kolem, takže hrajeme na kytaru a povídáme si v jídelně. Škoda, že nás už nevidí kamery.
Neděle 31. 07. 2005:
Na ranním nástupu (dneska konečně bez rozcvičky) rozloučení a ještě pár lidí, co jsou zdaleka, jede domů. Kapitán a Hroch v deset odlétají směr základna Praha. Uvidíme se ještě při příjezdu autobusu.
Na viděnou na dalších akcích...