Login    Heslo    

LVT 2006 archív

Video z přísahy   Hodnocení průběhu misí
Kamera 1 - pohled na základnu Vestec   Kamera 2 - jídelna a výdej stravy
Bodování stanů - hodnocení jednotlivých stanů   Rozdělení do čet - velitelé a mužstvo
Denní rozkazy   Popis činnosti na LVT

DENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)

Neděle 13. 08. 2006
Pondělí 14. 08. 2006
Úterý 15. 08. 2006
Středa 16. 08. 2006
Čtvrtek 17. 08. 2006
Pátek 18. 08. 2006
Sobota 19. 08. 2006
Neděle 20. 08. 2006
Pondělí 21. 08. 2006
Úterý 22. 08. 2006
Středa 23. 08. 2006
Čtvrtek 24. 08. 2006
Pátek 25. 08. 2006
Sobota 26. 08. 2006
Neděle 27. 08. 2006

POPIS ČINNOSTI NA 20.LVT

Sobota 12. 08. 2006
Tak a je to tu. V osm hodin ráno vyráží předsunutá hlídka na místo konání LVT, kde se dosud nalézá předcházející skupina táborníků. Další dorazí kolem poledne, nainstalujeme techniku, spustíme kamery a bude možné sledovat dění na základně. Dnes má nicméně pršet...
Milá mami, milý tati, nevím kde jse se ocitnul, je to tu ale fajné. Včera jsem přijeli a rozdělili nás do čet, ještě jsem si ani nezapamatoval kolegu ve stanu a už mě vyhnali na nějaké seznámení s okolím. No pohodička tak se projdem po okolí a trošku si zablbnem s kvérama. Nějak to nevyšlo, rovnou nás začali cvičit v nějakém skrytém pohybu a napadání nepřítele bo co já vím co ještě, až si zapamatuju, že se za všechno dělají kliky, no nevěřili byste, za co všechno se dají dělat. Třeba za rozepnuté knoflíky, ruce v kapsách a sprosté slovo :-)

Neděle 13. 08. 2006
Ty jo, to je ale počasíčko :-( Ráno zima jak v márnici a oni nás vyhnali ven normálně na rozcvičku. Budíček 7:30 se ještě dá unést ale to ranní cvičení je pěkně na prd, a co až bude pršet? No nevíme neřešíme to zatím tedy. Pokračujem ve výcviku pohybu, ale brzy by měli přijít výcviky v topografii, spojařině atd. Poté i specializace, nevím ještě, co si vybrat, ale na něco přijdu. Jo večer jsme měli nácvik BOPO. Překvapilo nás, že v noci nebylo ani jedno.

Pondělí 14. 08. 2006
Další den, co k němu říct. Počasí na prd, pořád jen prší, i když dopoledne nám svítilo sluníčko... chvilku :-(. No nic, večer bude táborák a tak se těšíme že třeba nebude pršet. A nepršelo, po odpolední přeháňce bylo večer celkem snesitelně a došlo i na buřtíka u ohýnku. Dokonce i kytara byla.

Úterý 15. 08. 2006
Co je dneska za den? Nevím, ale asi to není podstatné, jelikož kdyby bylo, tak by nám to jistě řekli. Říkají nám jen samé důležité věci, abychom se naučili přemýšlet a konat rychle a správně. Máme další výcviky, zdravovědu, spojařinu, topo už máme za sebou a teď už se učíme, jak přepadávat, jak se bránit a jak potichu zneškodnit nepřítele. Pořád dokola, abychom v tom byli dobří. Začíná se říkat něco o vícedenním přežití mimo tábor, to přece nemyslí vážně v tomhle počasí.

Středa 16. 08. 2006
Ach jo, dneska nás ta žlutá potvora spaluje a to máme cvičit nějaké formace či kýho výra. Nevadí, jsme už skoro úplně nejlepší ze všech tady kolem. :-) Jen nevím proč pořád musím dodržovat kázeň, ale jak říkají velitelé, "Kazeň musi byť". Zdokonalujeme se, a tak nevím co psát, snad jen, že i teplá voda ke sprchování tu je :-)

Čtvrtek 17. 08. 2006
Asi je dnes čtvrtek, pomalu si začínám zvykat na denní režim. Kliků za ruce v kapsách a sprostá slova už je taky míň. Máme pořád výcvik a už nám to celkem jde, jen doufám, že až přijedu domů, nebudu na tebe, mami a tati, mluvit signální řečí :-))). Jinak dnes bylo celkem teplo a nepršelo, takže se nějakého přežití na dva dny nebojím. Dokonce se začínám těšit. Dnes večer jsme měli nácvik přežití, dělali jsme si masíko v Setonově hrnci a bylo to moc dobré, Jen to poněkud skřípaly zuby - hlína je prevít. Plánovaný návrat z této odpolední mise ve 20:00 takže ve 21:45 jsme všichni v základním táboře. Taky prý budeme posílat nějaké pohledy domů, nevím co to je, ale ti co tu byli vloni, tak se culí pod "fousy", jelikož žádné nemohou mít. :-)

Pátek 18. 08. 2006
Pátek, co k němu říct. Snad jen že má být vedro a kupodivu ani není, je pod mrakem a celkem příjemně. Dopoledne jsme měli zase nácvik, někteří dobývali baráky, někteří cvičili boj v lese a někteří vše. Odpoledne bylo skupinové foto čet a taky focení do databáze členů II.BZU. Prostě už nás mají a protože jsme po přísaze, stali jsme se právoplatnými členy II. BZU. Zítra jdeme na vícedenní výcvikovou misi a tak se připravujeme, jak to jen jde.

Sobota 19. 08. 2006
A je to tady, odcházíme na vícedenní výcvikovou misi. Počasí nám přeje a tak jsme plni optimizmu. U 10. čety se večer zastaví npor. Hroch s kytarou, tak to bude příjemný večer.

Neděle 20. 08. 2006
Druhý den mise, jsme unavení, ale je celkem pohoda. V noci trochu pršelo, ale to už nás skoro ostřílený mazáky nemůže rozházet. :-) Na Borotíně se večer sejdou 6. a 8. četa a zase dorazí npor. Hroch s kytarou. Bude to ještě hezčí večer u ohýnku, jelikož počasí je ucházející. :-)

Pondělí 21. 08. 2006
Ani jsme se nenadáli a už je konec mise. Vracíme se na základnu, kde si možná odpočineme. Dorazili jsme, a už to začalo. Máme hromadné odmoření špíny a má to na starosti pan kapitán a tak si nemůžem stěžovat. Kotel je roztopen na příjemných -12° a tak je i voda snesitelná. :-) Samozřejmě, že se koupeme v teplé vodě a nad námi jakožto správný velitel dlí pan kapitán v modrém obleku odpuzujícím vodu. Je to úžasná akce pane, zasluhující si z mé strany plné nasazení mýdla a šampónu. Je to pohoda nechat své zmučené tělo po misi cachtat se v té teplé vodě. Až vylezem budeme se cítit o 5 kg lehčí a špína se už nebude loupat.

Úterý 22. 08. 2006
¨ Celodenní výlet do Jindřichopva Hradce podívat se na 153 záchranou. Hmmmm, konečně něco zajímavého a poučného kromě výcviku. Budeme natahovat uši a napínat oči, abychom něco viděli a okoukli tu konkurenci.

Středa 23. 08. 2006
První den akcí, jde nám to až na jisté vyjímky dobře. Dnes jsme kradli šifrovací zařízení, zneškodňovali raketu a stavěli si přístřešky. Chdíme podle azimutů a uplatňujeme to, co jsme se naučili v první části tábora.

Čtvrtek 24. 08. 2006
Druhý den akcí. Je to náročnější, než jsme si mysleli. Dnes záchrana sestřeleného pilota, poté udělat průzkum cesty, kde nás čekali snipeři, dobýt bunkr. Už jsme sehraní a zvládáme to. Ale co nás dostalo, když byla noční akce. V noci je krajina úplně jiná a všechno je slyšet. Ale i noci nám nevaděj (někomu). :-)

Pátek 25. 08. 2006
Tý vado, už je pátek - to to letí, poslední den akcí. K snídani rohlík s mamtěrádou, k obědu řízeček s bramborem, tý jo kdo pak má jít do akcí. Ale jo, akce jsou pohodový, zasáčkovat do křoví, zneškodnit hlídku s výbušninou. Poté vyčistit barák, zachránit zajatce a nakonec eskortovat V.I.P. osobu. Pohoda, jen se nesmí stát, že nám V.I.P. sejmou.

Sobota 26. 08. 2006
Dnes jsme dopoledne vyrazili na závěrečnou akci, protože bylo třeba vystřílet všechny kuličky, abychom je nemuseli vozit domů. Měli jsme za úkol zlikvidovat četu "dezertérů". Povedlo se, na místo nás dopravil vrtulník, zpátky taky. Odpoledne balení, večer táborák.

Neděle 27. 08. 2006

Budíček, nástup, osobní hygiena, balení věcí a odjezd do Prahy.