Login    Heslo    

LVT 2009 archív

Kamera 1   Kamera 2  
Bodování stanů   Rozdělení do čet  
Denní rozkazy   Popis činnosti na LVT  
Povýšení a vyznamenáníDENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)

Neděle 19. 07. 2009
Pondělí 20. 07. 2009
Úterý 21. 07. 2009
Středa 22. 07. 2009
Čtvrtek 23. 07. 2009
Pátek 24. 07. 2009
Sobota 25. 07. 2009
Neděle 26. 07. 2009
Pondělí 27. 07. 2009
Úterý 28. 07. 2009
Středa 29. 07. 2009
Čtvrtek 30. 07. 2009
Pátek 31. 07. 2009
Sobota 01. 08. 2009
Neděle 02. 08. 2009


POPIS ČINNOSTI NA 23. LVT

Sobota 18. 07. 2009
Po příjezdu na tábořiště nás rozdělili do jednotlivých čet a poté i do stanů. Ještě jsme se nestihli pořádně zabydlet a již začal vojenský dril… Ten ale probíhal po většinu času pouze v jídelně, protože počasí nám nepřeje a neustále prší. Po večeři jsme se v četách všichni seznamovali a povídali si, dokud nebyla ve 22:00 vyhlášena večerka a my mohli jít za doprovodu dešťových kapek do hajan.

Neděle 19. 07. 2009
V 7:30 jsme si všichni, po nepříjemném zvuku budíčku a s ospalky v očích, vzorně nastoupili a v 7:35 jsme v trenýrkách povinně cválali na rozcvičku. Poté jsme posnídali a opět chvátali na hlavní nástup dne. Po nástupu jsme si poprvé prošli zdejší okolí lesů a strávili první porci nutných znalostí a postupů, které budeme muset každý postupem času ovládat. Ještě před večerkou jsme nacvičovali pořadové cvičení na zítřejší přísahu.

Pondělí 20. 07. 2009
Dnes po snídani jsme ihned vyrazili do terénu. Zatímco jedna četa musela zůstat na základně a starat se o její správný chod, další dvě v nedalekém lese nacvičovaly postupy a chování při ostrém střetu. Následovala již zmiňovaná přísaha, takže z nás všech jsou už „vojáci“. K večeru se počasí konečně umoudřilo, a tak nám u táboráku zahrál na kytaru náš kuchař. Po dalším vyčerpávajícím dni jsme všichni kromě hlídky zalezli do „raket“.

Úterý 21. 07. 2009
Dnešním ránem jsme pokračovali ve výcviku odborností, mezi které patří zdravověda, průzkumná činnost, navigace a ovládání spojovací techniky. Po vydatné snídani jsme za již lepšího počasí opět vyrazili do terénu. Večer, ihned po splnění služby na základně, jsme šli hrát fotbal na louku pod lázně. Když jsme se vrátili zpět, skoro jsme nepoznali naše kamarády ve zbrani, kteří mezitím byli na průzkumné misi tajně pozorovat cizí tábor. Za tónů večerky jsme s dalšími novými zážitky ulehli do vyhřátých postelí.

Středa 22. 07. 2009
Jako zatím každé ráno, jsme i dnes, v 7:30, vyběhli na rozcvičku. Vypadá to, že počasí se snad už zase na delší dobu umoudřilo a dopřeje nám i trochu toho sluníčka. Dopoledne i odpoledne jsme pokračovali ve výcviku odborností a večer si každý z nás vybral tu z nich, která ho nejvíce zaujala a vydal se s instruktorem na specializace. S průzkumníky jsme tentokrát dorazili až k opuštěné budově, kterou jsme pozorovali a následně se skrytě dostali z dohledu nepřítele do bezpečí naší základny, kde zbyl čas už jenom na večerní hygienu…

Čtvrtek 23. 07. 2009
Nemáme ani chvilku čas na odpočinek. Od rána jsme opět v jednom tahu. Dnes máme na programu průchod vlhkým až velmi bahnitým terénem, tak vůbec nevím, co si pod tím mám představit, protože po předešlých deštivých dnech je mokro všude. Nakonec jsme se asi hodinu váleli v bahýnku :-). Večer přišlo náhlé BoPo, po kterém jsme šli do akce, kde jsme dobývali skleník a ostatní nepřátelské budovy. Koncem dne jsme ulehli do spacáků, tentokrát však ne na základně, ale v jednom z opuštěných domů, který jsme znovu museli nejprve vyčistit od nepřátel. Snad už další nepřijdou…

Pátek 24. 07. 2009
Zatímco ostatní čety ještě spaly, my jsme před budíčkem úspěšně, živí a zdraví, konečně dorazili na základnu. Noc byla krušná a celou dobu pršelo, ráno nás vzbudil příchod nepřátel. Program pokračoval kurzem sebeobrany, po kterém se do našeho kolektivu zapojili další dva noví vojáci. Odpoledne jsme tak jako předchozí den jiná četa skončili v potůčku a v bahýnku. Večer byl už trochu poklidnější a doufáme, že nám do zítřka všechno uschne…

Sobota 25. 07. 2009
Dnešní den začal opět stejně jako i jiné předešlé dny, to bohužel znamená, že stále prší. I přes tyto nepříjemnosti jsme vyrazili do terénu, někteří z nás i ve vlhkých maskáčích. Šli jsme pozorovat a případně zneškodnit nepřítele, kterého představovali naši kamarádi z jiné čety. Škrábali jsme se za nimi do kopce, kde se nacházela jejich základna pro předchozí noc. Po obědě jsme se s plným žaludkem vrhli na nácvik zatýkání a zajišťování podezřelých osob. Večer si naši zdravotníci a navigátoři vyzkoušeli své schopnosti v akci. Všichni naštěstí obstáli na výbornou a nikoho jsme v boji neztratili.

Neděle 26. 07. 2009
Po krásné prospané noci na nás čeká poslední den drilu všech naučených taktických postupů a zkušeností nabitých předešlý týden. Procvičovali jsme prohledávání podezřelých osob a vozidel na předem určených zátarasech na pozemních komunikacích. To se nám celkem dařilo a po pár pokusech nám už ani myška mezi prsty neproklouzla. Dále jsme si odpoledne na základně probrali protichemickou ochranu jednotlivce. Večer už byl týden výcviku za námi a my jsme si začali balit věci na nadcházející pochod.

Pondělí 27. 07. 2009
Dnes byla netradiční rozcvička, okořeněná během za jedoucím džípem, který ve všech našich misích představuje bojový vrtulník. Poté jsme se nasnídali a přidělili nám zásoby, které si rozdělíme a poneseme s sebou na vícedenní výcvikovou misi neboli „puťák“. Přestože se trasa nezdála dlouhá, jsme nakonec všichni rádi, že už máme první den za sebou a můžeme v klidu odpočívat u zříceniny hradu v Borotíně.

Úterý 28. 07. 2009
Ráno nás bohužel probudila dešťová kapka rozprsknutá na rozespalé obličeje. Po částečném proschnutí jsme už za jasné oblohy vyrazili na další cestu. Po zbytek dne jsme stále putovali až k rybníku nedaleko naší základny. Tam jsme vybudovali ležení tak, jak jsme se to učili v předchozím týdnu. Za tmy jsme postupně vysílali hlídky, které se ostatním četám snažily ukrást jejich vlajky. Snad se jim to podaří…

Středa 29. 07. 2009
Krásné počasí vydrželo a my jsme se tak probudili do nádherného rána. Ten, kdo dnes spal pod širákem, neměl problém s deštěm jako včera. Nikam jsme nechvátali, a tak jsme v klidu posnídali, zabalili si své věci a vyrazili směrem na základnu. Tam jsme odpoledne vybalovali a sušili oblečení. Ve chvílích volna jsme si vyměňovali zážitky z předešlých dnů s ostatními kamarády ve zbrani. Večer nás odvezli na neznámé místo a podle vzoru filmu "Copak je to za vojáka" nám určili bod na mapě, na který se máme nepozorovaně dostat. Všichni doufáme, že to stihneme ve vymezeném čase.

Čtvrtek 30. 07. 2009
A konečně jsme se dočkali. První den hodnocených akcí je před námi. Po četách postupně vyrážíme do terénu plnit bojové mise. Každodenní práce služební čety nás však neminou. Naopak, abychom všechno zvládli, musíme pracovat co nejrychleji to jde. V akcích jsme na čas a především kvalitu stavěli přístřešky, poté se přesunovali přes nepřátelské území k obsazeným budovám, kde jsme se snažili osvobodit rukojmí z rukou „zlých hochů“.

Pátek 31. 07. 2009
Ráno jsme začali akcí s krycím názvem „BORIS“. Jednalo se o navázání kontaktu s překupníky zbraní hromadného ničení. To se naštěstí všem povedlo a tak jsme mohli překupníky zneškodnit. Protože se však naše základna nachází na nepřátelském území, museli jsme večer vyrazit opět do „horké zóny“, kde jsme tentokrát měli najít a eliminovat nepřátelské odstřelovače. Teď už držíme hlídku v táboře a přemýšlíme, co si na nás dnes v noci vymyslí.

Sobota 01. 08. 2009
Budíček dnes nezazněl klasickou trumpetou, ale sirénou, která signalizovala BoPo. A to už ve 4 hodiny ráno. Náš vrtulník s námi odletěl kamsi na sever od našich pozic. Provedli jsme výsadek a následně dobyli kótu, kde jsme vystavěli předsunutou základnu. Z ní jsme pozorovali trasu, po které projížděl konvoj, na nějž jsme následně zaútočili. Po snídani v terénu následovala záchrana obyvatelstva před odpálením bomby nebezpečnými teroristy. Vše nakonec dobře dopadlo a my jsme večer už uklízeli tábořiště a připravovali se na zítřejší odjezd. Po večeři jsme si ještě dali závěrečnou akcičku, která už se pomalu stává tradicí na našich táborech. Tentokrát opět mužstvo kontra vedoucí. Pokusili se na nás sice zaútočit za letu, ale že jsme jim letos dali na frak… :-)

Neděle 02. 08. 2009
Dnes už není moc co psát, ráno balíme věci a jdeme čekat na vlak, který nás odveze zpátky do reality. Píše se rok 2009…