Login    Heslo    

LVT 2010 archív

Kamera 1   Kamera 2  
Bodování stanů   Rozdělení do čet  
Denní rozkazy   Popis činnosti na LVT  
Povýšení a vyznamenáníDENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)

Neděle 15. 08. 2010
Pondělí 16. 08. 2010
Úterý 17. 08. 2010
Středa 18. 08. 2010
Čtvrtek 19. 08. 2010
Pátek 20. 08. 2010
Sobota 21. 08. 2010
Neděle 22. 08. 2010
Pondělí 23. 08. 2010
Úterý 24. 08. 2010
Středa 25. 08. 2010
Čtvrtek 26. 08. 2010
Pátek 27. 08. 2010
Sobota 28. 08. 2010


POPIS ČINNOSTI NA 24. LVT

Sobota 14. 08. 2010
Po příjezdu na tábořiště nás rozdělili do jednotlivých čet a poté i do stanů. Ještě jsme se nestihli pořádně zabydlet a již začal vojenský dril… Po večeři jsme se v četách všichni seznamovali a hned začali nacvičovat první dovednosti, dokud nebyla ve 22:00 vyhlášena večerka a my mohli jít do hajan.
Neděle 15. 08. 2010
Dnes jsme měli poprvé rozcvičku. Pro pár z nás, kteří měli hlídku, a byli ráno již vzhůru, to nebyl zas takový problém, ale spícím se vstávat opravdu nechtělo. Po rozcvičce jsme si hezky uklidili a naše výsledky si můžete zkontrolovat na internetu… Po snídani byl velký nástup, po kterém jsme se okamžitě vytratili do lesa a okolí, kde jsme trénovali nové dovednosti, seznamovali se s okolím a se svými novými kamarády. V tomto duchu jsme pokračovali i po obědě a lehkém odpočinku ve formě poledního klidu. Náš večerní program se nám moc nelíbil, protože nás učili pochodovat na zítřejší přísahu. A teď hurá do pelechu.
Pondělí 16. 08. 2010
Po včerejší rozcvičce nás ta dnešní už tolik nepřekvapila a tak ji už drtivá většina z nás zvládla lépe než včera. Tím, čím jsme včera skončili, jsme pokračovali i dnes dopoledne. Pokračoval totiž nácvik na přísahu, která se odehrála po výborném obědě. Tak už nás mají. Za velkého povyku jsme se vydali vstříc pochodování. Letos se vše kupodivu podařilo na první pokus. Jelikož jsme již odpřísáhli, jsou už z nás všech vojáci. Při odpolední činnosti jsme se vydali na první ze čtyř specializací. Večer jsme strávili příjemným posezením u táboráku, kde nám zahrál i náš náčelník logistiky. Po náročném dni se těšíme do spacáku!
Úterý 17. 08. 2010
Dnes jsme se vrhli vstříc vojenským specializacím, mezi které patří doktor, průzkumník, spojař a navigátor. Vše probíhalo bohužel za deštivého počasí. Po obědě se však počasí umoudřilo a my se opět vrhli vstříc dalšímu učení a specializacím. Někteří z nás se vydali osvojit si průzkumnou činnost. Je to práce velmi náročná. Museli jsme se naučit perfektnímu maskování. Pár jedinců na tom bylo tak dobře, že vypadali jako části lesa :-). Dnes jsme také poprvé zažili BoPo (bojový poplach) a po pár pokusech ho i včas stihli. Možná bude nějaké i v noci, ale to zatím nikdo neví…….
Středa 18. 08. 2010
Tak BoPo nakonec bylo, poté co jsme ulehli do spacáků a nerušeně usnuli, tedy až na hlídku, nás vzbudila slova: BoPo, vstávat……. Hned jsme se začali strojit a připravovat se do zbraně. Mnozí to v časovém intervalu stihli, jiní však ne, v celkovém součtu jsme byli pomalejší o 3 minuty, což je hodně. Rozešli jsme se zpět do postelí a očekávali další poplach. Naštěstí začalo pršet a další poplach už nepřišel. Při dopoledním programu jsme ještě dokončovali poslední ze specializací. Po obědě jsme se snažili secvičit v rámci čety a osvojit si tak chování jednotlivců. Večer si každý zvolil svojí specializaci a vydal se jí během večera zdokonalovat.
Čtvrtek 19. 08. 2010
Po opět již známé rozcvičce jsme se odebrali k dopolednímu programu. Ten se skládal z výcviku boje v uzavřených prostorách. CQB je velice obtížná dovednost každé jednotky, čety. Její členové se musí stoprocentně spolehnout na dovednosti svého kolegy. Po obědě se naše četa odebrala do Konga. Podle velitelů je to pohyb ve vlhkém a bahnitém prostředí. Tak jsem zvědav, co z toho bude… Nakonec to bylo plazení v bahýnku. Počasí se dnes pomalu umoudřilo a nakonec nespadla ani kapka. Po večeři jsme ještě trénovali pochod s V.I.P. Ale teď už je jen čas zalézt do postelí.
Pátek 20. 08. 2010
Dnes je náš šťastný den, přijela nám tolik očekávaná paní doktorka Týna. Je to také předposlední výcvikový den, pro 13. četu poslední. Tím pádem se každá četa snaží ještě dopilovat to, co se až dosud naučila. 13. četa se dopoledne vydala docvičit taktické přesuny. Cvičili jsme útoky na viadukt, který je proslulý svou nedobytností. Po obědě si pro nás vedoucí připravili cvičnou misi, při které se otestovaly zkušenosti z předchozích specializací. Navigátoři nás museli navést na místo určení a poté ho ještě zaměřit dělostřeleckou buzolou. Pak přišli na řadu průzkumníci, kteří pozorovali pohyb na dané křižovatce. Spojař se mezitím pravidelně hlásil velení. Nakonec se dostali ke slovu zdravotníci, kteří museli ošetřit zraněného. Toho jsme pak transportovali na bezpečné místo. Večer máme na programu přípravu na puťák, jelikož zítra vyrážíme už po osmé hodině ranní.
Sobota 21. 08. 2010
Dnes jsme se vzbudili do krásného slunečného dne. 13. četa má celkem výhodu, jelikož na puťák vyráží v osm hodin a nemusí na rozcvičku. Ještě se musí totiž dobalit a nasnídat. Zbylé dvě čety ještě dohánějí výcvik a připravují se na puťák. 13. četa si užívala jízdu vlakem do města Votice odkud již musela po svých. Měli totiž na programu pochod přes votický kopec a poté na vybrané místo k táboření. Celá trasa byla okolo 10 km. Večer 12. a 14. četa dokončovali výcvik a přípravu na pochod. Teď už rychle do hajan.
Neděle 22. 08. 2010
Tento den již obě zbylé čety odcházejí na puťák. Puťák je hlavně o závěrečném stmelení kolektivu čety a o schopnosti přežít v lese. Vyráží se dopoledne a pěšky, stanoví se cílová oblast do které nás navigátoři dovedou a pak už jen zbývá najít vhodné místo na vytvoření tábora. Musí se postavit přístřešky z celt, vykopat ohniště a připravit jídlo. Poté se většinou průzkumníci vydávají vypátrat tábor druhé čety. To vše se musí stihnout za jediný den. Časně z rána se na puťák dostaly i zbylé čety. Ty měly v plánu v případě 14. čety pochod na kopec Deboreč a 12. Četa šla směrem na kotu Vápenka. Nedaleko obou kopců se utábořila i četa 13. Hned jak si čety vytvořily spací zázemí, vyrazily na průzkum okolí, aby odhalili pozice ostatních. Navečer se hlídky všech čet vrátili vítězně jelikož našli čety ostatní, ale také unavené, protože toho museli hodně nachodit. Večer už jen zbývalo ugrilovat, opéct, či jinak připravit donesené jídlo a pak hajdy na kutě.
Pondělí 23. 08. 2010
Po mokrém probuzení v útrobách lesa se začalo s přípravou snídaně. Následovalo balení a úklid spacího místa. V táboře jsme měli být do 12 hodin a tak některé čety měly naspěch. Poté co jsme dorazili do tábora, následoval oběd, po kterém se uskutečnila akce ,,Listí‘‘. Akce spočívá v tom, že jedincům s nízkým počtem bodů byly vyházeny všechny věci ze stanů. Hned po listí následovala další akce, která definitivně ukončila výcvikový týden. Jednalo se o akci ,,Copak je to za vojáka‘‘, při které jak název napovídá šlo o výsadek v bodě a následný přesun do bodu B. Po cestě nás chytalo hlídky a motohlídky. Večer následovalo mytí a popuťáková hygiena.
Úterý 24. 08. 2010
Dnešním dnem definitivně začaly akce. První měla krycí název „Vyjednávání“. Po výcvikovém týdnu nám armáda bohužel zrušila jednotku a tak se z každé čety stala v podstatě skupina žoldáků. Úkolem každé čety bylo vyjednat si co nejlepší podmínky pro následující kšefty. Odpolední akce s názvem „Plšek“ byla první mise, určená naším novým zaměstnavatelem. Při této akci bylo úkolem zlikvidovat veškerý odpor (snipery) na dané trase. Večer byly na programu fyzické testy do Elitní jednotky. Zkoušky se skládaly z vytrvalostního běhu, shybů, kliků, dřepů a sedlehů. Večer kytara a …
Středa 25. 08. 2010
Na dnešním dopoledním programu byla akce „Léčka“. Ta spočívala v tom, že na určenou křižovatku dorazí auto s V.I.P. Každá četa se musela V.I.P. zmocnit a odvést ho do tábora. V táboře si každé V.I.P vyžádalo patřičný luxus, který byl však placen z vydělaných peněz čety. Odpolední operace s názvem „V.I.P.“ znamenala jediné. Zaznělo BoPo s výjezdem, na které jsme si museli sbalit věci na přespání. Poté se již známé velice důležité osoby jednotlivých oddílů potřebovali dostat na pracovní schůzky. Cesty čet vedli kolem kopce Hejlový vrch, kde byly spáchány atentáty na jednotlivé V.I.P. Čety ho poté museli ošetřit a odtransportovat na kótu k „vrtulníku“, který je dopravil do polní nemocnice. Aby toho nebylo málo, další instrukce zněly: zhotovit základny a pozorovat dané body….
Čtvrtek 26. 08. 2010
Ráno jsme se po chladné noci probudili opět na kótě. Přes radiostanici přišla zpráva, že pro nás přijede transport a tak začalo rychlé balení věcí a odchod. Po příjezdu do tábora proběhla snídaně a po ní jsme se začali připravovat na celodenní akci „CTF“ (ukradni vlajku). Operace spočívala vtom, že každá četa vlastnila 10 vlaječek. Tyto relikvie bránili ve zhotovených základnách. Zároveň však mohli napadat tábory ostatních čet a krást jejich vlajky. Tato akce se odehrávala i po obědě a končila těsně před večeří. Večerní program byl pod názvem potlačování demonstrací. A v tomto duchu se i odehrával. Vyzkoušeli jsme si práci policie při potlačení demonstrace.
Pátek 27. 08. 2010
V noci nás probudilo BoPo. Začala mise Predátor. Čety se jednotlivě odebraly ke skleníku, kde dostaly brífink k následující akci. Instrukce zněly jasně, dostat se po cestě k Velkému viaduktu a získat tam informace pro další misi. Ta probíhala po raním poplachu a byla to rozhodující akce do celotáborové hry. Z informací jsme se dozvěděli lokaci umístění bomby. Tu jsme museli následně deaktivovat a tím zachránit svět. Odpolední a zároveň i závěrečná operace probíhala v duchu „hurá akce“, kde si každý vystřílel zbytek svých kuliček. Navečer probíhalo balení a táborák….
Sobota 28. 08. 2010
Hned od rána probíhá balení, úklid tábora, skládání stanů a pomalý přesun na vlak domů. Tak se uvidíme zase za rok….