Login    Heslo    

LVT Žumberk 2015

Všichni dorazili v pořádku, vše šlape jak má :-)

Rozdělení do chatek   Rozdělení do družstev  
Denní rozkazy   Bodování chatek  
Povýšení, vyznamenání a tresty   Popis činnosti na LVT  
Napište dětem na tábor      
ZPRÁVA PRO RODIČE
Plánovaný návrat z tábora je 22.8. (sobota) mezi 16:30 až 16:45, parkoviště u Magistrály před hl.nádražím (zhruba jako při odjezdu).
Vyzvednutí účastníků (prosím předem nahlásit) je možný na tábořišti mezi 11 až 11:30 hod. z důvodu úklidu tábora, z tohoto důvodu nebude dříve účastník "vydán" :-).
Streit


POPIS ČINNOSTI NA 29. LVTSobota 08. 08. 2015
Příjezd vedoucích na tábořiště.
Po příjezdu a seznámením se základnou nastala horečná činnost na přípravě Hvězdné brány. Po sestavení a kompletním zapojení elektrických rozvodů proběhla zkouška, u které brána málem shořela. Všichni vedoucí byly zklamaní a rozmrzelí. Brána nebude svítit.

Neděle 09. 08. 2015
Příjezd dětí
A je to tady, tábor začíná. Nprap. Fukar odjez ze základny pro ostatní účastníky, které si přebral s velitelem II.BZU pplk. Streitem. A nastalo peklo, nekonečně dlouhá cesta vlakem na konci, které nás čekalo zpestření v podobě přepravy v dodávce. Normálně nás „naházeli“ dozadu a ten kousek od nádraží jsme akčně „letěli“ jak při nočním přesunu helikoptérou. To bylo „BOŽÍ“ chci ještě jednou. Po příjezdu rozdělení do družstev a poté večeře. První den špagety s kuřecím masem ? Jo tak to by šlo, tady se mi bude líbit. Po večeři testy a už nás proháněj. Na základě těchto testů, jsme v rámci družstev rozděleni do SG Týmů a máme si vymyslet nějaký jméno týmu. Musí to být super jméno ale to si řekneme zítra, už je pozdě a ženou nás do umýváren vyčistit si zuby a umýt se ( Sakra musím i na táboře). Dobrou noc :-)

Pondělí 10. 08. 2015
Začíná výcvik
Spím a zdá se mi jak nic a nikam nemusím, mám přece prázdniny a najednou ten nepříjemný zvuk píšťalky a někdo venku řve „ Budíčééééék“. Aha to je náš velitel a jemně nás upozorňuje, že máme přestat snít a probudit se do reality ostrého výcvikového dne. Dopoledne máme průzkum okolí a tak se podíváme do lesa, který je všude kolem nás. Doufám, že tím potokem co protéká kolem tábora nebudeme muset brodit. Ne je to dobrý je tady lávka ?. Odpoledne si snad už zastřílíme, když máme tu střeleckou přípravu, konečně nějaký vzrůšo. Po večeři, (ble je koprovka, kdo to má jíst), bude prý táborák tak uvidíme, jak to dopadne.

Úterý 11. 08. 2015
Pokračujeme výcvikem
Byl táborák, u táboráku jsme měli veselo , jelikož jsme si měli složit básničky na oslavu našeho SG týmu.


Týmy jsme čtyři a jména máme:

SG Prodigy – des. Šebek M., svob. Hrodek, voj. Kadlecová
SG Ferááári – svob. Šebek V., svob. Janů, voj. Brož
SG 9 – svob. Plánička, svob. Matějka, voj. Caprata
SG Genesis – čet. Barabashev, svob. Jelínek, voj. Abrahayman

A následující řádky jsou pouze pro otrlé neboť jsme dostali za úkol v básních použít slova : podplukovník, vesmír, loď, posádka a na závěr omalovánky


A naše snažení dopadlo takle:

SG Genesis

Podplukovník na lodi velí vesmírné,
Letí k hvězdě nesmírné,
Při cestě k cíli,
Nedojdou mu síly.
U jeho skvělé posádky,
Nechybí ani kapka morálky.
Přinese jim omalovánky do kajuty,
Pa vybarvují po večerech mamuty.

SG G

Vesmírná loď s posádkou,
Plují za vesmírnou kosatkou.
Podplukovník velký kluk
Omalovánky má rád jak malý kluk.

SG Prodigy

Letěli jsme do vesmíru, vesmírnou lodí
A posádka tancovala kolem vesmírných koní
Všichni budeme šťastní za omalovánky
Od podplukovníkovi ženy Hanky

SG Ferááári

Podplukovník je náš pán, který má své omalovánky vážně rád.
Posádka mu věrná je, on však stále maluje.
Loď už dávno nevlastní, teď však myslí na vesmír.

Dopoledne zase jenom výcvik, ale odpoledne to je jiná. Jen co jsme šli na průzkum planety PX 279 objevily jsme dva nepřátelsky naladěné JAFFY, kteří si nechtěli povídat, ale začali před námi utíkat a ještě střílet. Jako správné SG týmy jsme palbu opětovali a po zneškodnění jsme se zmocnily tajných krabic. Bohužel jak se ukázalo krabice v sobě ukrývali virus nemoci, který způsoboval, že jsem se neudrželi na nohou a ještě jsme museli být pořád u sebe. Přezadkovat ten kus k bráně a zavolat o pomoc byl nadlidský úkol, ale nejsem zbabělci a dokázali jsme, že se jen tak nevzdáme. Večer po koupeli spojařina s vysílačkami RF 10.


SG Nebeští jezdci ( Velení)

Podplukovník tady velí, a nás jezdce pořád honí.
Od rána do večera, nikde žádná peřina.
Ráno vstát a vesmír zkoumat, nevypadat jako trouba.
Trubek máme všude dost, zaplavují celou loď.
Posádka jen tupě čumí, jak to v kotli hezky šumí.
S lodí můžeme kam chceme, dokonce i do vy víte kam
Odpoledne, dostaneme se do krize, když nám oni beze spěchu
Místo zbraní, světe div se, dají divnou pastelku.
Omalovánky jsou v módě, pro vesmír, posádku, podplukovníka i lodě.

Středa 12. 08. 2015
Výcvik přiostřuje
Ráno zase vysílačky ale tentokrát už s morseovkou, museli jsme zachytit nepřátelskou zprávu vysílanou v morseovce a rozluštit jí. Samozřejmě se nám to povedlo a tak jsme zjistili polohu nepřátelského tábora, který jsme poté šli zlikvidovat. Ale po obědě, po obědě nás nahnali ať si zabalíme a to tady byl mazec, vzít si všechno na bezpečné přenocování pod širým nebem. Náhradní oblečení, mikinu kdyby byla zima, spacák, karimatku a já už nevím co všechno. A pak se šlo podél potoka až k místu které se nám líbilo a kde jse si udělali maso na ohni. Je to krása být takle venku pod širým nebem.

Čtvrtek 13. 08. 2015
Přiostřuje
Jsme unavený, jsme nevyspalý a ráno zase ten zvuk, ten zvuk který mě budí, ten budíček, píšťalka a pak jen nástup na rozcvičku. Nechci nemůžu, vyprdnu se na to, ale co by si o mě pomysleli ostatní? Ne nic zatnu zuby a vstanu a hop abych byl mezi prvníma. Podařilo se. Pak snídaně na tu se těším, zvláště pak na Hrocholíky jak to ten Hrocha jen dělá že je to tak dobrý? Nevím zeptám se ho na to, ne radši ne ještě bych se musel hlásit a to se mi nechce. Pak výcvik a cvičná mise s dobýváním bunkru. Střílíme a kryjeme se jak o život abychom to vyhráli. Po obědě, jsme se vydali na ostrou misi, kdesi na jiné planetě byl zasažen Puddle Jumper a my máme náhradní díl, kterým ho opravíme, po opravení natankovat palivo a už jen dopravit ho přes nepřátelské území až k bráně. Povedlo se. Večer pak přátelský agent vysílá morseovkou z protějšího kopce zprávu kterou máme zachytit a dešifrovat. Tak tady jsme pohořeli všichni.

Pátek 14. 08. 2015
Překvapení
Pátek se odehrával ve znamení blížícího se „vyvedení“ neboli vícedenní misi. Dopoledne nácvik stavění přístřešků a odpoledne bylo překvapení. Přijelo auto, ve kterém byly samé hezké věci. Mami, tati, babi, teto, strejdo, prostě všichni. Nám ukazovali ostré zbraně a nebylo jich málo. Měli tady dokonce i dragunova. Hezky se na to koukalo, a když jsme si je mohli i osahat byly jsme v sedmém nebi. Ale všechno hezké jednou končí a hned další etapa neboli ostrá mise. Byli jsme vysláni na Cimerii abychom vyřešily problém, ale rozbité Asgardské zařízení nám způsobilo problémy v podobě srostlých nohou. Ale záchrana byla nedaleko a tak vše dobře dopadlo. Po večeři psaní pohledů, můžete očekávat zcela netradiční pohled ve vašich schránkách. Pak balení abychom měli všechno, co budeme potřebovat pro přežití na misi. Ozvu se zase v pondělí.
PS: Ve zprávě ze včerejška bylo: Zítra po obědě vás čeká překvapení.

Sobota 15. 08. 2015
Odcházíme na vícedenní misi
Ráno normálně budíček, následovala „lehčí“ rozcvička, osobní hygiena, dobalení věcí a po snídani nástup, fasung „erárních“ potravin a vody a vyrážíme. Počasí nám vcelku přeje, svítí sluníčko a do toho lehce prší. To jsme zvědaví kam dnes dojdeme.
další zprávy po skončení vícedenní mise a návratu na základnu.

Neděle 16. 08. 2015
Držíme
Statečně jsem přečkali, první noc a i přes noční bouřku nás probudilo slunečné ráno. Pokračujeme v průzkumu dalekého okolí. Čekáme co nám dnešek ještě připraví za překvapení.

Pondělí 17. 08. 2015
Vracíme se
Tak nás probudilo opravdu ošklivé a zamračené ráno. Tábořiště jsme nevybrali obzvláště vhodně a do dolíku už spát nebudeme. Ještě že ty vejce na cibulce a slanině nám zvedli morálku a mohli jsme se přesunout do místa vhodného k naložení do Hataku který nás dovezl na základnu. Poté sušení a odpočinek a pořádné odmoření ve sprše.

Úterý 18. 08. 2015
Boj pokračuje
I dneska ráno nás probudil déšť než cokoliv jiného. Ale je to v pohodě vedoucí nám dopřáli pořádný odpočinek a budíček byl až v půl deváté a světe div se, žádná rozcvička. Dopolední program je jasný procvičujeme morseovku a učíme se uzly abychom se uměli přivázat třeba na skále nebo jaký uzel se hodí k přivázání zraněného k nosítkám. Věděli jste že to je ambulantní ? No já teda ne. Odpoledne střelba ze vzduchovek a sušení věcí na sluníčku které náhodou vykouklo z mraků. Večer pak nácvik vstupu do uzavřených budov a to znamená, že si zase trochu zastřílíme z airsoftek. Večer pak možná bude promítání nějakých dílů Hvězdné brány.
Popis od vedoucích: Ráno mi zase ten budík začal řvát v sedum, nejdradši bych ho vzal a mrsknul s ním o zeď. Ale co on by mě stejně ten magor Hroch došel vzbudit. Tak vstanu a aspoň si uvařím kafe. Vylezu z chatičky a kurňa ono pořád prší. To je úplně v pr*eli. Mají všechno mohkré to zase bude na prd den. Po krátké dohodě posunujeme budíček aspoň ušetříme víc času pro náš odpočinek. Musíme je dopoledne nějak přežít pak má přestat padat ta voda. Odpoledne už to jde sušíme věci jak vzteklý a snažíme se unavit děti jak to jen jde. Asi jim večer pustíme nějaký díl brány ať si můžeme odpočinout i my ?

Středa 19. 08. 2015
Síly ubývají
Dopolední činnost se omezila na sebeobranu, teda nic moc netušil jsem, že k sebeobraně potřebuju umět parakotoul a řeknu rovnou že málokdo ho udělal dobře. Je pravda že musíme potrénovat jelikož i major Hroch nám předvedl parádní. Po pár prvkách juda, jsme vyrazily na další etapu hry kde jsme měli za úkol „krást" ze zad protihráčů adresy na bránu.
Honička po lese super a odpoledne už se těšíme na výcvik průzkumnické činnosti a stavění pozorovacích stanovišť. Večeři nám dovezou teplou jen budeme jíst v lese, to jsem zvědavej jak to dopadne?

Čtvrtek 20. 08. 2015
Poslední nádech
A je to konečně tady, ráno jsme spali až do půl desátý. Asi velitelé usoudily, že je čas nás taky nechat odpočinout. Pak lehká rozcvička a ejhle vykouklo sluníčko a tak hurá využít poslední dny tábora a hned do lesa, máme toho ještě dost dohánět. Budeme cvičit přepady a léčky. Odpoledne pak poslední etapa táborové hry. Musíme to vyhrát my a ne ty druzí ? Pak večer pomalu ale jistě úklid a balení.

Pátek 21. 08. 2015
Zbytky sil
Poslední den, pomalu se mi začíná stýskat po všem co jsme tady prožily. Poznali jsme nové lidi, nové kamarády, a prožily jsme dohromady veselé i smutnější příhody, ale stmelilo nás to jako jednu velkou bandu. Dopoledne proběhla klipová akce aneb hurá si zastřílet a rozstřílet nepřátelský bunkr a nepřátele. Samozřejmě jsme to vyhráli a všichni Jaffové i Goauldi jsou mrtví a my si užíváme vítězství. Odpoledne vyhodnocení a užití sladké a zasloužené odměny. Poté už definitivní balení a předúklid.

Sobota 22. 08. 2015
Dál to už nejde
Úklid a dobalení. Věci už jsou vyrovnaný před ubikacemi a já se naposledy koukám na místo kde jsem prožil/a krásné dva týdny. Už jen se otočit nastoupit do Hataku (dodávky) a zase ten kousek na nádraží se nechat převést. Asi se mi bude stýskat Vedení: Konečně. Děkuju pánu bohovi, že jsem to přežil. Jsem špinavý, smradlavý, unavený a bolí mě úplně všechno co může bolet a i pár věcí které nemůžou. Taky tak tři věci které jsem ani nevěděl že mám. Už jen jízda vlakem a pak vana a tak dvacet hodin spánku v kuse.
Ale už ten mi to chybí a věřím, že příští rok se zase uvidíme.


DENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)


Neděle 09. 08. 2015
Pondělí 10. 08. 2015
Úterý 11. 08. 2015
Středa 12. 08. 2015
Čtvrtek 13. 08. 2015
Pátek 14. 08. 2015
Sobota 15. 08. 2015
Neděle 16. 08. 2015
Pondělí 17. 08. 2015
Úterý 18. 08. 2015
Středa 19. 08. 2015
Čtvrtek 20. 08. 2015
Pátek 21. 08. 2015
Sobota 22. 08. 2015