Login    Heslo    

30.LVT Žumberk 2016

Všichni dorazili v pořádku, vše šlape jak má :-)

Rozdělení do chatek   Rozdělení do čet  
Denní rozkazy   Bodování chatek  
Povýšení, vyznamenání a tresty   Popis činnosti na LVT  
Napište dětem na tábor      
ZPRÁVA PRO RODIČE
Plánovaný návrat z tábora je 20.8. (sobota) mezi 16:30 až 16:45, parkoviště u Magistrály před hl.nádražím (zhruba jako při odjezdu).
Vyzvednutí účastníků (prosím předem nahlásit) je možný na tábořišti mezi 11:00 až 11:30 hod. z důvodu úklidu tábora, z tohoto důvodu nebude dříve účastník "vydán" :-).
pplk. Streit

Aktuální fotografie

               

POPIS ČINNOSTI NA 30. LVTSobota 06. 08. 2016
Příjezd vedoucích na tábořiště
Po příjezdu a seznámením se základnou nastala horečná činnost na přípravě Hvězdné brány. Po sestavení a kompletním zapojení elektrických rozvodů proběhla zkouška - na výtečnou!! Brána bude svítit.

Neděle 07. 08. 2016
Příjezd dětí
A je to tady, tábor začíná. prap. Švec a pprap. Hlaváček odjez ze základny pro ostatní účastníky, které si přebrali s velitelem II.BZU pplk. Streitem. A nastalo peklo, nekonečně dlouhá cesta vlakem a na konci pěší přesun na základny. Po příjezdu rozdělení do družstev a poté večeře. První den rizoto s kuřecím masem ? Jo tak to by šlo, tady se mi bude líbit. Po večeři testy a už nás proháněj. Na základě těchto testů, jsme v rámci družstev rozděleni do SG Týmů a máme si vymyslet nějaký jméno týmu. Musí to být super jméno ale to si řekneme zítra, už je pozdě a ženou nás do umýváren vyčistit si zuby a umýt se ( sakra musím i na táboře). Dobrou noc :-)

Pondělí 08. 08. 2016
První den
Po včerejším pochodu, který mi připadal nekonečný a na první pohled chaotickém zmatečném ubytování (samozřejmě předem plánovaném a připraveném) nás probudili. Probuzení formou pískání na píšťalku a volání „Budíček“ jsem zažil poprvé. Kde jsou ty časy kdy jsi mě mami budila pohlazením a klidným hlasem říkala „vstávej broučku“ jsou úplně pryč. Teď z nás budou vojáci a tak nás tohle nerozhodí. Místo rozcvičky nějaké testy na fyzičku a hurá na výcvik. Ještě nevím co mě konkrétně čeká ale už teď se mi to líbí. Po odpoledním programu jsme se koupali v potoce. Věděli jste že to je něco úplně lepčejšího než v bazénu ? :-)
Večer bude vyprávění a úvod do celotáborové hry, která se týká lovení Predátorů na cizích planetách. Jo vidíš úplně jsem zapoměl říct, že tady je Hvězdná brána, a tou mi budeme chodit na ty planety.
Dneska už víc nenapíšu ale zítra se zase ozvu……….

Úterý 09. 08. 2016
Pokračujeme výcvikem
Ráno posunutý budíček. V noci mě normálně probudili BoPem a museli jsme jít zneškodnit nepřítele, který se dostal moc blízko našeho perimetru. Všechno jsem v pořádku zvládnul a s dobrým pocitem jsem se probudil do dnešního dne. Dopoledne průzkum okolí a seznámení v četě a odpoledne byla první etapa ve které jsem byl lovec predátorů. Dva jsem viděl ale jsou moc rychlý a naše zbraně jim skoro nic neudělají akorát je naštvou. Ale planeta co si nás pozvala dovede ocenit dobrou práci a tak nám dala tekutou naqadrii (Nakadrii) za kterou si pak budeme moct koupit lepší technologie, teréma ty potvory dostaneme. Večer proběhla přísaha takže už nejsem ž.n. ale normální voják s hodností vojína. Po přísaze byla slavnostně vyzdobena jídelna a velitelé čet nás obsluhovali. I kuchař byl ve svátečním bílém. Po večeři se do jídelny dali na stůl svíčky a byla svíčková takře nám hráli na kytaru při světle svíček a taky jsem dostal svůj zpěvník.
Tak zase zítra se ozvu…………..

Středa 10. 08. 2016
Výcvik přiostřuje
Prší, prší a prší, být to jinde tak mi to zkazí den, ale tady ne. Tady si s úsměvem vemu kraťasy a hurá na rozcvičku. Dopoledne jsme se učily uklízet chatičky, prý to je potřeba nevím proč když já mám přece uklizeno na minimálně deset bodů, vždyť víš jak doma krásně uklízím že jo? Tak ostatní se to naučit asi musí, ale kůli mě to určitě není. Odpoledne jdeme na přežití takže po obědě si zabalíme a jdeme na jednu noc ven. To je taková zkouška na puťák asi si myslí, že nezvládneme udělat si večeři na ohni a přespat v lese. Ne neboj se o mě jsem velkej kluk a navíc velitelé mají nepromokavé plachty jak pode mě tak nade mě. Tak večer až budeš usínat a koukat na strop tak já budu doufám koukat na hvězdy prý je to krásný pohled, to říkají ty starší.
Určitě dám vědět jak se mi to líbilo…………...

Čtvrtek 11. 08. 2016
Koupání
Přežití bylo super, chci to zopakovat. K večeři naložené maso přímo na ohni a pak opravdu vidět hvězdy a poslouchat noční les je super. Ráno do tábora na snídani a rovnýma nohama do výcviku. Už jedeme i etapy celotáborové hry a náš SG team určitě vyhraje. Odpoledne koupání a pak zase výcvik a výcvik. Je toho hodně a začínám být unavený.
Ale zatím to zvládám a určitě se ještě ozvu…

Pátek 12. 08. 2016
Den naruby
Den naruby nevím co to je ale zní to zajímavě. Při budíčku nám to došlo, děti dělají vedoucí a vedoucí jsou děti. Celé je to popletené. Ale baví nás to a je to celkem sranda. Jen nevím, proč všichni odpoledne jsou takový neklidný, teda všichni, všichni starší co už tady byli.
A po večeři to přišlo. Balení na puťák nebo jak tomu tady říkají vícedenní výcviková mise. Abychom měli vše a nic nám nechybělo. Ráno odcházíme. Po zabalení bylo karaoke a i já jsem zpíval.
Dneska už se toho moc nedozvíte a nevím, kdy se ozvu….

Sobota 13. 08. 2016
Odcházíme na vícedenní misi
Ráno normálně budíček, následovala „lehčí“ rozcvička, osobní hygiena, dobalení věcí a po snídani nástup, fasung „erárních“ potravin a vody a vyrážíme. Počasí nám vcelku přeje, svítí sluníčko a do toho lehce prší. To jsme zvědaví kam dnes dojdeme.
další zprávy po skončení vícedenní mise a návratu na základnu.

Neděle 14. 08. 2016
Držíme
Statečně jsem přečkali, první noc a noční hlídky a následně nás probudilo slunečné ráno. Pokračujeme v průzkumu dalekého okolí. Čekáme co nám dnešek ještě připraví za překvapení.

Pondělí 15. 08. 2016
Ještě držíme pozice
Tak nás probudilo opravdu krásné ráno. Tábořiště jsme nevybrali obzvláště vhodně a do dolíku už spát nebudeme. Ještě že ty vejce na cibulce a slanině nám zvedli morálku a mohli jsme se přesunout do místa vhodného k boji s druhou četou. Poté odpočinek a příprava na další noc.

Úterý 16. 08. 2016
Návrat na základnu
Tak jsme se konečně vrátily. Teda my jsme se vrátily už včera, ale to bylo neoficiální. Včera totiž se udělal společný oheň a velitelé vzali kytary a zazpívali jsme si společně u ohně. To je paráda, to ty asi neznáš, že jo mami a tati. To nemůžeš znát. Dneska už normálně pokračuje výcvik a čeká nás i střílecí akce, nevím, která ještě píšu ráno. Odpoledne máme další akci a to se jmenuje „Copak je to za vojáka“, vůbec nevím, co si pod tím mám představit.
(My starší, co znají film, samozřejmě víme, zase nás budou nahánět jak ty slepice v ohradě).
Doufám, že se mi to bude líbit.
Tak zase ve středu se ozvu …..

Středa 17. 08. 2016
Síly ubývají
Jsme po VVM a vše jsme zvládli. Copak je to za vojáka, byla super akce kdy jsme byli vysazeni asi 3 km od tábora a museli jsme se dostat zpátky co nejrychleji. A vedoucí nás honili po polích i lesech. Ale to bylo včera. Dneska nás čeká zase výcvik a i lov predátorů se přiostřuje. Akce stíhá akci a pomalu už nemůžu. Už teď vím, že večer zase padnu do postele nebo jak se tady říká na béčko nebo bidlo jak mrtvý a budu spinkat jak miminko. Po dopoledním a odpoledním výcviku jsme měli ostrou misi na Planetě P3X – 626 nazývaná Jango, kde jsme hledali sestřelené piloty, které jsme ošetřily a na nouzových nosítkách dopravily do bezpečí z horké oblasti.
Pomaluuuuuuuuu usínnnnnnnnnnnnám……………..

Čtvrtek 18. 08. 2016
Poslední nádech
Bylo Bopo. V noci. Nikdo to nečekal. Všichni spali. Uprostřed noci ( takže ve dvanáct poznámka velitele) nás probudily, a vysvětlili nám že na P3X – 761 je starý predátor, který nám chce pomoci za oplátku vysvobození ze zajetí. Potichu v noci jen při mihotavém světle svíček jsme se vloudili po jednom do jeskynního vězení a svým podpisem jsme slíbili, že ho vysvobodíme. Po prodlouženém budíčku jsme se vydali za cvičnou misi Boj o vlajky a odpoledne máme zase nějaký výcvik. Večer máme organizované volno, vůbec nevím co si pod tím mám představit.
A je to konečně tady, ráno jsme spali až do půl desátý. Asi velitelé usoudily, že je čas nás taky nechat odpočinout.

Pátek 19. 08. 2016
Zbytky sil
Poslední den. Dopoledne ještě doděláváme to co jsme nestihli a učíme se poslední poveli a poslední taktiky. Odpoledne nás čeká poslední lov na Predátorya konečně je musíme zlikvidovat. Prý na ně budeme mít bombu. A taky už máme jejich masky a tak proti nám nejsou ve výhodě. Odpoledne pak balení a předúklid tábora a vyhodnocení a vyhlášení úklidu a podobně.
Večer potom poslední hraní na kytaru a poslední noc.

Sobota 20. 08. 2016
Dál to už nejde
Přežil jsem. PŘEŽIL JSEM. Konečně je tady poslední den. Jenom uklidit a pak odjet za Tebou. Už budu hodný. Poslouchat už budu a pomáhat.
Ale už ten mi to chybí a věřím, že příští rok se zase uvidíme.


DENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)


Neděle 07. 08. 2016
Pondělí 08. 08. 2016
Úterý 09. 08. 2016
Středa 10. 08. 2016
Čtvrtek 11. 08. 2016
Pátek 12. 08. 2016
Pátek naruby 12. 08. 2016
Sobota 13. 08. 2016
Neděle 14. 08. 2016
Pondělí 15. 08. 2016
Úterý 16. 08. 2016
Středa 17. 08. 2016
Čtvrtek 18. 08. 2016
Pátek 19. 08. 2016
Sobota 20. 08. 2016