Login    Heslo    

31.LVT Žumberk 2017

Všichni dorazili v pořádku, vše šlape jak má :-)

Rozdělení do chatek   Rozdělení do čet  
Denní rozkazy   Bodování chatek  
Povýšení, vyznamenání a tresty   Popis činnosti na LVT  
Napište dětem na tábor      
ZPRÁVA PRO RODIČE
Plánovaný návrat z tábora je 19.8. (sobota) mezi 16:00 až 16:15, parkoviště u Magistrály před hl.nádražím (zhruba jako při odjezdu).
Vyzvednutí účastníků (prosím předem nahlásit) je možný na tábořišti mezi 11:00 až 11:30 hod. z důvodu úklidu tábora, z tohoto důvodu nebude dříve účastník "vydán" :-).
pplk. Streit

Aktuální fotografie

               

POPIS ČINNOSTI NA 31. LVTSobota 05. 08. 2017
Příjezd vedoucích na tábořiště
Po příjezdu a seznámením se základnou nastala horečná činnost na přípravě Letního tábora.

Neděle 06. 08. 2017
Příjezd dětí
Ahoj doma, dorazil jsem v pořádku a cesta nám uběhla ani nevím jak. Po příjezdu mě přidělili do čety a už mě honily, abych se ubytoval a vybalil si věci. Normálně si představ, že po nás chtěj úklid, ne že bych to nějak zavrhoval, ale doma na to nejsem zvyklí. Po večeři nám vysvětlovali hru a pak se to stalo. Vybouchla nám hvězdná brána a my jsme zůstali odříznutí od okolních planet včetně návratu domů. Náš tábor byl napadený a my jsme ho jen tak tak ubránili. Ale nepřítele jsme zlikvidovali a pak jsme museli držet hlídky celou noc, kdyby náhodou ještě někdo přišel s nepřátelskými úmysly. Jinak se nic zvláštního nestalo a tak už jdeme spát teda jenom ty co nemusí zrovna hlídat.

Pondělí 07. 08. 2017
První den
Tak je to tady, první den ostrého výcviku a už mi jde hlava kolem. To je pořád pochodování, a otáčení a stůj takhle a nestůj takhle. Ale naučily jsme se to celkem brzo a už začal bojový výcvik. Průzkum okolí, pohyb v terénu, ani nevíš, že existují přískoky, já už ano. Odpoledne zas střelecký výcvik a budování opevnění. Večer zase uzlování a učení se celkově s provazem. Až se vrátím, budu si umět uplést vlastní lano. Po setmění takové odreagování, kdy po zabezpečení perimetru byl malý ohýnek s kytarou, kdy nás ppor. Fukar zabavil, až jsem si ani nevšiml, že je čas jít do hajan. Takže zase zítra.

Úterý 08. 08. 2017

Tak je to tady už se mi nechce ani vstávat, ale zvuk píšťalky a jemné zařvání budíček je neúprosný a tak se zvedám z bydla a oblíkám se na rozcvičku. Jsem v jednom kole už od rána ani nevím, kde mi hlava stojí. Bojový nácvik, taktika v boji, budování opevnění pomocí uzlů, prostě všechno co se učíme, hned používáme. Odpoledne první pomoc a nácvik ošetření, a opravdu si nepřeji zažít to co ten domorodec, co jsme ho ošetřovali, asi nám to ještě moc nejde. Ale žádný učený z nebe nespadl a opakování je jen pro naše dobro. Těžko na cvičišti, lehko na bojišti. Když nemůžeš, přidej, takové hesla tady slýcháme celý den. A velitelé snad umí úplně všechno. Třeba než já najdu v tabulce morseovky písmenko, tak velitel už má napsanou větu. Chci být tak dobrý jako oni. A už je zase večer a jdeme spát. Snad zítra stihnu zase napsat.

Středa 9. 08. 2017

Ráno zase budíček, pomalu mě to přestává bavit. Ale co tak vstanu, oblíknu se a hurá s nadšením na rozcvičku. Ta už mě tolik nebaví, a opravdu se těším, až je nebudeme mít. To bude už za chvíli, protože v sobotu jdeme na vícedenní výcvikovou misi, kde rozcvičky prostě nejsou. Jenže to je až za dlouho a tak jdeme cvičit. Dopoledne jsem sháněli materiál na opravu lodi, o které nám řekli domorodci, které jsme zachránili. Odpoledne pak „ostré“ BOPO s výjezdem a odchod na přežití. Teda nevím, jaké to bude přežití, když nám kuchyně všechno připravila. Tak pozdravujte doma a já se zase ozvu.

Čtvrtek 10. 08. 2017

Tak přespání v lese na pohodu nebo jak se tady říká Na Pána a po snídani, návrat na základnu. Ale jaký to byl návrat. Všichni svázaní a všechno ukradené, nemáme jídlo a ani munici. Prohledali jsme celý perimetr a našli jsme aspoň nějaké to jídlo k obědu. Ale jsem v pohodě, jelikož okolní vesnice domorodců s námi spolupracují a jídlo nám opatří. Odpoledne přijde obchodník a dohodneme se s ním, co a za kolik nám opatří. Ale určitě něco dobrého. Po obchodníkově odchodu už zase výcvik a výcvik jelikož taková patálie se nesmí nechat bez trestu a jak je vidno my nejsme dost vycvičený. Tak už budu končit jelikož se musím jít na to připravit.

Pátek 11. 08. 2017

Jen co nás vzbudí, prší, to bude dneska ale blbý den. Ale zase nemusíme na rozcvičku což je docela dobré ráno. Vstát umýt se a jít na jídlo. To je skoro jak doma, jen to kakao mi nikdo neudělá. Dopolednem máme výcvik v učebně, asi velitelé nechtějí, abychom se namočily. Dělají jako bychom byly z cukru. Ale dobrá tak teda v učebnách, stejně je venku mokro a nechci mít mokré oblečení. Ještě se bude hodit. Odpoledne se bude hrát nějaká hra s názvem Den Trifidů. Nevím co to je ale zní to záhadně. To bude asi nějaký svátek domorodých obyvatel. Jsme na to zvědaví a pak určitě napíšu co to bylo.

Sobota 12. 08. 2017

Tak Trifidi nebyly a já pořád nevím co to je. Snad ještě budou ale to až někdy později jelikož dneska odcházíme na vícedenní výcvikovou misi. Nebudu moct psát, jelikož budu plně bojově nasazen a využiju všechno, co jsem se doteď naučil. Napíšu tedy po návratu.

Pondělí 14. 08. 2017

Vícedenní výcviková mise proběhla v pořádku i počasí nám přálo a nezmokli jsme. Po návratu, který proběhl v odpoledních hodinách, bylo celotáborové odmoření ve sprchách. Večer v poklidném režimu při hraní divadla, kdy jsme zástupcům okolních domorodých vesnic přibližovali život na naší planetě.

Úterý 15. 08. 2017

Pohodička, klid. Jsem vyspinkaný do růžova, jelikož nás zahnali včera do postele brzo a my ani neprotestovali. Dopoledne výcvik a výcvik a odpoledne hra s názvem stavba dolu. Nic moc zábava, ale pak nás to chytlo a hráli jsme jako divý. Sbírání surovin, ze kterých důl postavíme, se nakonec ukázalo jako napínavá hra, která zasluhovala mé plné nasazení. Večer po večeři, jsme byly na pozorovací akci, kde jsme vypozorovali, jak se spojili dva kmeny divokých lidí a společně zajali našeho spojence a poté ho zlikvidovali. Byla to hrůza. Pro jistotu jsme zajistili náš perimetr a drželi hlídky. Dobře jsme udělali jelikož si nepřítel začal budovat svojí předsunutou základnu v těsné blízkosti naší základny a my jste tedy nelenily a ihned jsme ho ještě v noci zneškodnily a základnu zničili.

Středa 16. 08. 2017

Výcvik, a výcvik, nic jiného neznáme. Jsme unavený, ale pořád jedeme na 100%. Odpoledne malé zpestření v podobě průzkumné mise potokem s krycím názvem „Kongo“. Hrozně jsme si to užily a pak jsme měli zasloužený odpočinek. Večer v pohodovém a klidovém režimu při hrách.

Čtvrtek 17. 08. 2017

Jsme unavený, hodně unavený. Těšíme se domů a už skoro na nic jiného nemyslíme. Ale pořád máme nějaký úkol, který musíme splnit. A my ho splníme. Dopoledne jsme dobývali kopce při poslední etapě celotáborové hry, a odpoledne nás čeká stopování a pozorování nepřítele. Večer budeme opravovat loď, co jsme našli a budeme jí uvádět do provozu. A víme, že uspějeme. A budeme si moc koupit i vylepšení, třeba štítů.

Pátek 18. 08. 2017

Poslední boj, v lodích jsme přelétli do tábora vůdce nájezdníků neboli divokých kmenů. Po dlouhém a těžkém boji, se nám podařilo objevit přímo hlavní stan a vyhodit ho do povětří připravenými náložemi. A je konec. Při průzkumu toho co zbylo, jsme objevili pár zraněných a jaké bylo naše překvapení, když jeden ze zraněných byl náš člen, který kolaboroval s nepřítelem. Dneska se nedá věřit nikomu. Odpoledne s ním uděláme soud a poté vykonáme trest, který soud určí. Pak bude vyhodnocení her a tím končíme tuto strašnou pouť za návratem na naší planetu. Loď se osvědčila a tak jí použijeme jako návratový prostředek.

Sobota 19. 08. 2017

Je to tady, po mnoha bojích, vítězstvích i nezdarech se hrstka vojáků dostala až na konec vysněné cesty. Dostali jste se až k vašemu návratu na planetu Zemi, kde si konečně odpočinete. Dlouho jste už doma nebyli, a tak pevně věřím, že se těšíte. Váš návrat byl tvrdě vybojován, vaší vlastní krví. Nyní se nalodíte na opravenou loď, kterou jste si vybojovali a uložíte se do kryogenních komor ke spánku, ve kterém se bezpečně dostanete na Zemi. Takže vojáci, opouštíte planetu P3X737, která byla na čas Vaším domovem. Věřím, že jste zde na této planetě navázali přátelství ale i jste se naučily jak přežít v nehostinných podmínkách a že všechno něco stojí. Vím, že si budete vážit dovedností, které jste tady nabyli a že je využijete i ve svých civilních životech.


DENNÍ ROZKAZY (plán činnosti na den)


Neděle 06. 08. 2017
Pondělí 07. 08. 2017
Úterý 08. 08. 2017
Středa 09. 08. 2017
Čtvrtek 10. 08. 2017
Pátek 11. 08. 2017
Sobota 12. 08. 2017
Neděle 13. 08. 2017
Pondělí 14. 08. 2017
Úterý 15. 08. 2017
Středa 16. 08. 2017
Čtvrtek 17. 08. 2017
Pátek 18. 08. 2017
Sobota 19. 08. 2017