Letní tábor 2022

Živě z tábora

Odkazy

Roždělení do čet Bodování ubikací Rozkazy VU
 

Popis činnosti

INFORMACE PRO RODIČE
vyzvednutí v sobotu 20.8. na tábořišti je možné mezi 11:30 - 12:30 z důvodu úklidu tábořiště. Granát a Sedláček.
Jestliže budete vyzvedávat  ještě někoho, prosím o nahlášení do dnešního dne 19.8. - 18:00. Děkuji.
Prosím o dodržení času.


Neděle 7.8.2022

Příjezd

Ahoj doma, tak jsem dorazil, cesta vlakem v pohodě, a tak nějak jsme se seznámili.

Po příjezdu a přesunu z nádraží, nás rozházeli do čet a šli jsme se ubytovat. Moc ty lidi neznám, ale určitě jsou v pohodě. Pak jsme se ještě více seznámili v četě a provedli nás po okolí. Normálně, víš, že tady musíme dodržovat pravidla kam smíme a kam ne? Začínám uvažovat o tom jestli jsem tady za odměnu, nebo za trest.

 

Pondělí 8.8.2022

Úvod

Tak první ostrý den na táboře nezačal vůbec dobře. Se slovy budíček vstáváme nás probudili snad pár minut po tom co jsme usnuli a ještě po nás chtějí rozcvičku, jako fakt? Hejbat se po ránu? Není to náhodou trestné? A taky jsme se dozvěděli teda už včera, že tady není WI FI a dokonce ani elektrika. Telefony nám zakázali ☹. Ale co tak jsme si protáhli tělo a pak úklid. Hmmmm to je fakt za trest. Jak jsme pak zjistili bodování je přísné, ale zdravotnice, co boduje je hodná občas přimhouří očko. Dopoledne výcvik a odpoledne jsem se konečně dočkal a mohl taky zmáčknout spoušť (nevím proč ve filmech říkají kohoutek) Po pár cvičných akcích, už byl večer a měli jsme táborák kde jsem si opekli chleba nebo buřta, jak kdo chtěl. Pak nám zahráli na kytaru a šlo se spát.

 

Úterý 9.8.2022

Tak na ostro

A je to tady. Takže doba hájen už je pryč. Takže jak t jen říct, ne jenom, že nás zase budili tím hrozným budíčkem, ale ještě po nás chtějí abychom se hlásili při vstupu do jídelny, no fakt, jeden se tam chce normálně zašít, jako že teda se jde napít a oni po něm chtěj, aby se zahlásil jak u raportu, a ještě se dovoloval, že by jako chtěl vstoupit. Je to normální? No jak jsem zjistil, tak ano.  Dopoledne nějaký ten výcvik, a střílení, a jo zapomněl jsem normálně včera v noci měla Elitní jednotka utajenou akci. Oni si šly jen tak jakoby na procházku do ZÓNY a zapíchli si tam dva nepřítele, aby zajistili dokumenty ohledně artefaktů, co máme hledat v ZÓNĚ. Tak na fotkách asi ty objekty teda artefakty, jak jim tady říkáme uvidíte, jelikož jsme dopoledne museli zase my zajistit kód k zámku. Odpoledne pak klidná mise na zajištění kombinace čísel a je to. Večer jen takové posezení se zdravovědou a zase pár zajímavých poznatků, třeba to že když člověk nedýchá tak se udusí. To jsi věděl vážený můj rodiči?

 

Středa 10.8.2022

Zvykačka

Ráno, bože zas ráno, a zase ten zvuk, proč? Proč zase? Každý ráno začne stejně? BUDÍČÉÉÉÉÉÉÉÉK, NÁSTUP NA ROZCVIČKU. Na tohle si snad nikdy nezvyknu, po rozcvičce standard a po snídani na nástupu byla změna. Drazí doma, až do odvolání mi sem nepište, pokud mne máte rádi. Ze svého místa, kde odložím zbraň a musím kačákama, chápete to? Kačákama k veliteli útvaru a nazpátky pak žabákama zpátky. To je prostě voprus. No pak zase výcvik což už je pro nás brnkačka i když občas něco překvapí jako například, víte že s mapou a buzolou to není ta jednoduchý, jak to vypadá ve filmech? Tam vezmou mapu rozhlídnou se a jdou, no a to jsem udělal a nějak jsme nenašli spřátelenou hlídku ale natrefili na nepřítele. Ještě že jsme se učili maskovat a dělat léčky a hlavně zametat stopy. Počkej mami až budeš chtít abych něco dělal, se t ztratím v nejbližším lese/parku/zahradě a nenajdeš mě :D, odpoledne pak pohodička s dalším výcvikem v přežití. Takže jako, že nás vyhnali spát do lesa, je to normální? Vždyť máme pohodlné chatičky. Ale to né, my musíme s karimatkami do lesa, no ještě že aspoň to maso na ohni je úplně jiný než ve školní jídelně. Takže si konečně užiju noc pod hvězdami, ale nečekej mami, že tak chci spát doma.

 

Čtvrtek 11.8.2022

Na pohodu, na pohodu

Tak přece jenom to jde, krásné pohodové ráno, kdy se probudím a koukám do sluníčka. Pohoda bez rozcvičky, to už mi za to spaní v lese stálo, snídaně ve spacáku a klídek v lese, poslouchám jen šumění stromů, praskání ohýnky, popíjím teplý čaj, a hlavně nebyla rozcvička. Pak jen uklidit místo spaní, aby nikdo nepoznal že jsme tam byli, ale to je v cajku, maskování jsme už měli. V táboře vyplníme prostor před obědem odpočinkem při míčových hrách a odpoledne máme něco jako Kongo, což jsme nestihli jelikož byla etapa, ve které jsme se trochu zdrželi. Ono navigovat člověka který je „slepý“ přes překážkovou dráhu zabere něco času.  Ale všechno jsme zvládli a večer jsme měli takové malé vzrušení, když jsme zachraňovali našeho průvodce Rodrika Šouharta, který nám ze ZÓNY donesl na prodej nějaké artefakty, které nám pomohou v plnění úkolu. Pššššt říkám to jenom Tobě mami a tati, a nenápadně ještě babičce a dědovi a tetě a bratrancům a jiným příbuzným ???? můžu důvěrně říct, že se jedná o tajemný předmět, který plní přání. Má to něco společného s Piknikem u Cesty, ale tomu nerozumím. Tak za chvilku je zase večerka a půjdeme zalézt na naše palandy do pohodlné chatičky.

 

Pátek 12.8.2022

Docházejí síly

Pátek ráno mě dorazil. Mysle jsem, že BUDÍČEEEEEK, NÁSTUP NA ROZCVIČKU, je to nejhorší co jsem mohl po ránu slyšet. Ale trumfli to. Dnes jsem v klidu očekával Budíček a přišlo …………………. BOOOOOPOOOOO!!!!!!!!!!! OKAMŽITĚ OBLÉCT, PLNÁ POLNÍ A NÁSTUP. Zlatej budíček s rozcvičkou. Přemýšlím, zda umřu teď nebo až za chvíli, to je hrozný, hned nás nahnali do lesa udělat léčku, ale akce se povedla, a my máme zase další artefakty a jsme blíže na cestě k cíli. Dopolední program ve kterém jsme se zase něco naučili utekl jak voda a po obědě, jsme dali další etapu do hry. Po etapě odpočinek a pohodička u potůčku a sprchy. Večer se odehrálo promítání filmu ale před tím jsme si museli tak nějak zabalili. Oni to myslí vážně, jdeme na dva dny pryč z pohodlných chatiček. Všechno si poneseme, a to bude určitě moje smrt. Kdybych se už neukazoval na fotkách tak víte proč.

 

Sobota 13.8.2022

Utajení

Výcviková mise na více dní probíhá skvěle.

 

Neděle 14.8.2022

Utajení

Pozor, procházka probíhá. Potvrzujeme, pochod po polích, potokách, průsekách.

Probíhá přesun po prostoru.

Prostě pohoda.

 

Pondělí 15.8.2022

Návrat

Tak jsme konečně po snídani zamířili do našeho pevného tábora. Po dvou dnech jsem uviděl svoji chatičku a bylo mi do breku, jak jsem byl šťastný. Ta představa, chatička, teplé jídlo, suché ponožky, a záchod s prkýnkem :D Ta jo no představa hezká a abych nepřeháněl tak až na ten záchod s prkýnkem a chatičku jsme všechno na vícedenní misi měli. Po obídku jsme si začali vybalovat, ale byli jsme přerušeni. KONGO nevím, co to je ale zní to tajemně. Určitě to bude něco dobrodružného. Vždyť co to je Kongo? To je nějaký stát někde na mapě, nezajímavý. Ale tohle Kongo asi nemyslí. A vím, že nemysleli. Poznal jsem, co je to KONGO a fakt Vám to doma nepřeju. Prý lehká procházka kolem vody, hmmm tak lehká znamenala nejtěžší terén a kolem vody to znamená jít po kolena potokem a občas sebou do té vody plácnout. Podlézat můstky a tvářit se hrozně drsně, prý že se máme tvářit tak drsně a tvrdě, že Rambo je proti nám nebezpečný asi jako kotě hrající si v krabici. Tak jsme se tvářili drsně a docela jsme si to užívali. Pak hned převléct do suchého a než se teda převlečeme, tak využijeme toho, že jsme mokrý a pořádně se ve sprše umyjeme.

 

Úterý 16.8.2022

Poslední zbytky sil

Já už nechci. Ne mami, tati, nikdy sem už nejedu. Na puťáku jsem úplně odvyknul tomu, že se zase ráno ozve BUDÍČEEEEEEEK, NÁSTUP NA ROZCVIČKU!!!!!!!!! Už nechci, opravdu ne. Snažím se maskovat se jako smrček, nepomáhá, snažím se hlásit se na marodku, ale zdravotník ten Řezník (tak se jmenuje postava co naše hodná žabička zdravotnice hraje pozn. red.) je neoblomný a simulanty hned pozná. Takže s výrazem asi jako mám doma, když se na mě nekoukáš a musím jít umýt nádobí se ploužím na nástupiště kde se „tváříme radostně“, ale zkousnu zuby a jdeme na to. Dopoledne cvičné mise, a boje, odpoledne pozorování a průzkum, večer lehčí program, prý něco s rotou E špagetama a Curahee, ale tomu já nerozumím. Tak jdu něco dělat, aby na mě neřvali papa a už se těším domů.

Středa 17.8.2022

Kde mám sílu brát

No nazdar, myslel jsem, že už to mám v malíčku, ale dostali mě, zase. Je vidět že se mám ještě hodně co učit. Normálně krásné ráno jak malované. Začalo překvapivě, BOPOOOOOOO. A zase jedem na ostro do akce. Po zneškodnění hlídek kapitána Hercoga (prý nějaká spojitost s knihou Piknik u cesty) jsem ukořistili bednu s artefaktama ze ZÓNY. Dopoledne pak, proběhli fyzické testy, ve kterých jsem, jak jinak než vynikal svou neochotou klikovat???? Ale co mě překvapilo je služba v kuchyni, to doma neznám. Tady je to ták náročný, nám tady uvaří, dovezou čerstvé rohlíky, ale namazat je musíme sami, jako chápete to? Já mám mazat rohlíky pro všechny? Ale dobře jednou to zvládnu, ale doma na to zapomeňte. Taky brambory musím škrábat, a dokonce vozit vodu v barelech do kuchyně a co je nejhorší, musím mýt nádobí, jako, napustěj mi dřez a mej po večeři snídani a obědu. Ale to je dřina, vůbec nevím, proč to musím dělat já. Ještě že to mám jen jeden den, Odpoledne pak průzkumník, kdy jsme pozorovali druhou četu, co dělá na výcviku, ale skrytě z poza křoví a nesměli nás odhalit. Večer po večeři přišel nějaký starší Stalker, který nám povyprávěl, co a jak nového v ZÓNĚ, bohužel, nám taky přitáhnul jak smečku vlků, nějaké hlídky. Naštěstí jsme stále připraveni a naše smysli vybroušené výcvikem do nejjemnějšího detailu si samozřejmě po prvních padlých uvědomili, že na nás útočí. Poté jsme se přeskupili a povolali zkušené velitele ze štábu a pod vedením Majora jsme všechny útoky odrazili.

Čtvrtek 18.8.2022

Nechci a nemůžu

Já už nechci, nechci a slibuju, že doma budu hodný. Hlavně mě sem už neposílej, pořád ráno ten budíček a rozcvička. Dopoledne pak boj o vlajky, a odpoledne poslední etapa. Jsme pěkně naštvaný, jelikož v noci měla elitka akci a normálně aby si vezla zadečky autíčkem tak za to dala všechny naše nasbírané artefakty, které možná budeme potřebovat až půjdeme pro tu zlatou kouli Proxymoxu. Takže na poslední etapu jsme museli pořádně zabrat abychom nějaké artefakty získali zpátky. Ale k jejich štěstí, noční misi splnily a máme něco lepšího. Máme souřadnice kde se nachází plná skořepina to je objekt 77/b ten modrý a za tento artefakt nám Barbridž prozradí, kde najdeme tu kouli. Pak večer jsme měli takový buřťákový ohýnek a kdo chtěl opekl si chleba nebo buřta.

 

Pátek 19.8.2022

Konec?

Konečně, posední den tábora, je to tady, zbývá jen poslední rozcvička, a pak jen poslední mise, poslední BOPO a poslední boje o kouli proxymoxu. Prý se souřadnice dozvěděl i ten kapitán Hercog a jeho rádoby ochranka co nám tady znepříjemňovala život, a proto musíme být rychlejší než oni. Věřím, že to zvládneme, vždyť nás tady trénovali dlouhou dobu a máme všechny bojové znalosti vytáhnuté na nejvyšší kvalitu a ostrý jsme jak texaské chilli. Takže poslední boje a pak jen zabalit a uklidit základnu, abychom v sobotu jen dobalili své věci a douklidili okolí.

 

Sobota 20.8.2022

Balení, poslední ráno, jak mi je? Je mi veselo jelikož se za chvilku s Vámi doma uvidím, ale je mi i smutno. Ještě to neprožívám ale jak postupuje čas tak si to uvědomuju čím dál tím víc. Je konec, Je mi smutno koukám se na lidi kolem sebe a za těch pár dnů co jsme tady jak na ně koukám mi projíždí hlavou spoustu vzpomínek a zážitků.  Ale co vše špatné zapomenuto a vím, že za rok chci jet znova a lidi? Na ty už se těším na manévrech ????

 

Obrazově

Fotky naleznete v galerii.
 
 

Komentáře

 
 

kpt. Anonym, který se nechtěl přihlásit okomentoval/a

Srpna, 6 v 16:57

Už se to blíží <3

kpt. Anonym, který se nechtěl přihlásit okomentoval/a

července, 26 v 18:19

Bude sranda :3

kpt. Anonym, který se nechtěl přihlásit okomentoval/a

Května, 9 v 19:15